پست کمپکت فوق توزیع

 

 • با حضور وزیر نیرو آغاز شد

 • بهره‌برداری از نخستین پست کمپکت فوق توزیع کشور در مشهد • بهره‌برداری از نخستین پست بومی ٦٣ کیلوولت کمپکت تمام ایرانی با ظرفیت ١٠ مگاولت آمپر عصر دیروز (دوشنبه) با حضور وزیر نیرو در مشهد آغاز شد.
 •  این پست کمپکت فوق توزیع نخستین بار در جهان در کشورمان طراحی و به بهره‌برداری رسیده است.

  مراحل طراحی، اجرا و پیاده‌سازی این پست با هزینه ٢٣ میلیارد ریال انجام‌شده است، از بهمن‌ماه سال ٩٢ آغاز شد و در مدت یک سال با همکاری دفتر تحقیقات، امور اتوماسیون پستها، دفتر فنی انتقال، دفتر برنامه‌ریزی فنی و برآورد بار و امور دیسپاچینگ برق منطقه‌ای خراسان به‌عنوان کارفرما، شرکت منیران به‌عنوان مشاور و شرکت کیان ترانسفو به‌عنوان پیمانکار اجرا شد.

  این پست با تجهیزات ایرانی ساخته‌شده و با توجه به نخستین تجربه ساخت پست کمپکت فوق توزیع، به استانداردهای ملی مربوط به این نوع پستها نیاز است که در حال تدوین است.

  این پست شامل یک ترانس ١٠ مگاولت آمپری است که با انشعاب از خط ٦٣ کیلوولت توس - چناران تغذیه می‌شود و برخلاف پستهای معمول، به‌صورت ماژولار ساخته‌شده است.

  ماژولهای اصلی این پست شامل ماژول ترانس و کلید خانه ٢٠ کیلوولت است که از طریق کابل به یکدیگر متصل هستند؛ ضمن آن که این پست در زمینی به مساحت ١٢٠ مترمربع اجراشده است و با طراحی کلید خانه ٦٣ کیلوولت به‌صورت GIS، در آینده نزدیک می‌توان در زمینی به ابعاد کمتر نیز آن را اجرا کرد.

  ازجمله ویژگیهای مهم این پست، حجم و ابعاد کوچک، آسانی و سرعت نصب و راه‌اندازی، تأثیرناپذیری از آلودگیهای محیطی، ایمنی بالا، حفظ مبلمان شهری و کاهش تلفات است.

  با توجه به کاهش قابل‌ملاحظه ابعاد پستهای کمپکت، استفاده از این نوع پست در کلانشهرها، صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه زمین به دنبال خواهد داشت ضمن آنکه با توجه به ماژولار بودن پست، هزینه‌های مربوط به نصب و راه‌اندازی کاهش‌یافته و سرعت اجرا افزایش می‌یابد.
ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

پدیده شاندیز - آب نمای آب و آتش

 

رونمایی از آب نمای آب و آتش شهر رویایی پدیده شاندیز


آب نمای آب و آتش شهر رویایی پدیده شاندیز در ایام نوروز به بهره برداری ‌رسید.

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت‌های پدیده، این آب نمای بزرگ که بدنه آن از سنگ‌های بزرگ رودخانه‌ای ساخته شده است. در ورودی " نور و آتش " شهر رویایی پدیده شاندیز قرار دارد و در ایام نوروز سال جاری به بهره برداری رسید .

آب نمای آب و آتش که خود از یک چند آب نمای کوچک و بزرگ ایجاد شده پس از افتتاح در فواصل زمانی خاص ، تلفیق زیبایی از آب و آتش را در برابر دیدگان بازدید کنندگان به نمایش می گذارد.

ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

بوستان بهشت مشهد

 

شهردار منطقه 4 مشهد خبر داد:

بوستان بهشت به بوستان موضوعی و مفهومی تبدیل می‌شود

شهردار منطقه 4 مشهد از ساخت مجتمع سینمایی و تبدیل بوستان بهشت به بوستان موضوعی و مفهومی در منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید کمال شاهچراغی با حضور در اداره رسانه و ضمن تبریک سال جدید با اشاره به پروژه‌های اولویت‌‌دار منطقه در سال 94 بیان کرد: این منطقه با وجود خانواده شهید و مساجد، مراکز فرهنگی، حوزه‌های علمیه و... غنی و از بار معنویت بالایی برخوردار است و این منطقه چه به لحاظ تجاری و چه به لحاظ فضای سبز چون بوستان‌ها دارای ظرفیت بالایی است.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های منطقه قرار شد که بوستان بهشت به عنوان پارک موضوعی مطرح شود که در این راستا با معاونت خدمات محیط زیست شهری و فرهنگی مذاکراتی صورت گرفته است.
شاهچراغی عنوان کرد: در صورتی که بوستان بهشت به بوستان موضوعی و مفهومی مبدل شود، پیوست فرهنگی در پروژه‌ها نیز رعایت خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در این بوستان فضایی برای دفن دو شهید گمنام ایجاد خواهد شد و توسعه بوستان بهشت نیز در دستور کار ما قرار خواهد گرفت.
شهردار منطقه 4 مشهد افزود: این بوستان 20 هکتار مساحت دارد و تا حاشیه صدمتری امتداد خواهد یافت و برای توسعه این بوستان مذاکراتی با مالکان انجام شده است.
شاهچراغی اظهار کرد: در کنار این بوستان، مجتمع سینمایی بزرگی که چندین سال به صورت بلاتکلیف مانده بود نیز اجرا خواهد شد و برای آن 1250 متر مساحت در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: احداث این مجتمع سینمایی در شورای عالی کمیته اجرایی ضوابط طرح تفصیلی به موافقت معاونت شهرسازی شهرداری مشهد رسید تا در کنار تجاری بودن این مکان، بحث‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و... به آن افزوده شود.
شهردار منطقه 3 مشهد گفت: کارهای زیربنایی و عمرانی منطقه نیز مثل روال گذشته انجام می‌شود.
شهردار منطقه 4 مشهد اظهار کرد: آمار اسکان زائر در دو کمپ بسیج و بوستان بهشت از روز 27 اسفندماه تا 6 فروردین ماه، 3100 نفر بوده که از این میزان 2300 نفر مربوط به بوستان بهشت و 800 نفر مربوط به بوستان بسیج بوده است.
شاهچراغی عنوان کرد: همچنین در شب گذشته، مجموعا 600 نفر در دو محل کمپ بهشت و بسیج استقرار داشتند که 95 چادر با 450 نفر در کمپ بهشت، 26 چادر با 140 نفر در کمپ بسیج مستقر بودند.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

تالار شهر در میدان شهدا مشهد

 

مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد

تالار شهر میدان شهدا به زودی به بهره‌برداری می‌رسد


مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد گفت: فعالیت‌ای عمرانی تالار شهر که در این طرح قرار گرفته است رو به اتمام است و به زمان بهره‌رداری از آن نزدیک می‌ویم، ولی تنها موارد ناچیزی قبیل نصب پنجره، شیشه و چیدمان دکوراسیون است که باقی مانده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید برجسته‌نژاد در جریان بازدید شهردار از پروژه میدان شهدا افزود: در مجموعه تالار شهر در طبقه -2 نصب دیتا سنتر سازمان فاوا پیش بینی شده که مجموعه کامل اطلاعات شبکه‌ای شهرداری مشهد را نگهداری خواهد کرد همچنین تمام سالن همایش، جلسات علنی، اتاق‌های اداری با همکاری سازمان فاوا به شبکه و اینترنت مجهز شده‌اند.
وی اضافه کرد: همچنین نماسازی، نقاشی، نصب درب و پنجره‌های اتاق‌های اداری، موزه، سالن جلسات علنی به پایان رسیده و تنها تزئینات داخلی و نصب اتصالات باقی مانده است که روند بسیار کوتاهی است که طی روزهای آینده سپری خواهد شد.
برجسته‌نژاد خاطرنشان کرد: همچنین در سالن همایش، نمازخانه، پارکینگ، راه‌های دسترسی و سالن غذاخوری تالار شهر با شدت و قدرت فعالیت عمرانی صورت می‌گیرد تا هر چه زودتر زمان بهره‍‌برداری از تالار شهر نزدیک‌تر شود.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نماپروژه های مشارکتی سال 94 شهرداری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
نصب اولین دوربین ترافیکی با قابلیت دریافت اطلاعات 4 مسیر به طور همزمان در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
بهره برداری از 4 پروژه شهری در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
راه‌اندازی آزمایشی توسعه خط یک قطار شهری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
خبری از خط 2 قطار شهری مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
گزارشی از پیشرفت احداث 10 مجتمع صنفی برای کاهش مزاحمت‌های شغلی در مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
پیشرفت پروژه فاز سه بوستان بهار مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
افتتاح مسجد و حسینیه یزدی آباد در طرح میدان شهدای مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
قطار شهری مشهد و اطلاعاتی از زبان شهردار و مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آخرین اخبار از طرح احیای بافت فرسوده آبکوه مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
تشریح چند پروژه شهرداری منطقه 10 مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آغاز رسمی عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
بافت فرسوده آبکوه و عامل مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌ مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
آرامستان های بهشت رضوان و بهشت رضا(ع) مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
لیست آخرین پستها
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو