پروژه اطراف نمایشگاه مشهد

 

عضو شورای شهر مشهد :

هتل‌های بین‌المللی در زمین‌های اطراف نمایشگاه مشهد احداث می‌شود


سید عبدالکریم جوادی اظهار داشت: برای امسال پروژه‌های مشارکتی بسیاری در حوزه‌های کاربری تجاری، مسکونی، مسکن ارزان قیمت، اقامتگاه‌های ارزان قیمت برای زائران از سوی شورای شهر تعریف شده است.

عضو شورای شهر مشهد بیان کرد: تامین 6 هزار میلیارد بودجه شهرداری مشهد باید از طریق کمیسیون مشارکت‌های اقتصادی شورای شهر تامین شود.

جوادی مهمترین پروژه مشارکتی در دست اقدام این کمیسیون را که دارای آورده خوبی نیز است، نمایشگاه بین‌المللی مشهد معرفی کرد و گفت: این پروژه، بسیار جامع است و از آن می‌توان در راستای چشم انداز مشهد 2017 استفاده کرد. در قالب این پروژه و در محل نمایشگاه بین المللی مشهد و زمین‌های اطراف آن، به میزان 100 هکتار، برج‌ها و هتل‌های بین المللی ساخته شود.

عضو کمیسیون مشارکت‌های اقتصادی شورای شهر مشهد با بیان اینکه زمین‌های اطراف نمایشگاه از سوی شهرداری تحت تملک قرار گرفته است، تاکید کرد: همچنین سالن‌های همایش متناسب با جایگاه مشهد در سال 2017 احداث می‌شود.

جوادی یکی از اهداف پروژه بزرگ نمایشگاه بین‌المللی مشهد را معرفی بیشتر جایگاه بین‌المللی مشهد در میان کشورهای آسیای میانه و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در مشهد عنوان کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا پروژه‌های تعریف شده در نمایشگاه مشهد ظرف مدت 2 سال به اتمام می‌رسد، گفت: در حال حاضر همه پروژه‌های سرمایه گذاری در 26 تا 30 ماه تعریف می‌شود.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

قطار شهری مشهد

 

رییس شورای اسلامی شهر مشهد:
توسعه خط یک قطار شهری نیمه اول سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد


رییس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه در نیمه اول سال جاری توسعه خط یک به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: تامین اعتبارات لازم صورت گرفته و پیمانکار هم‌اکنون به طور جد بر روی آن کار می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محسن انتظاری هروی با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی «گفتگو» که از سیمای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: خط 2 نیز در زمان شروع فعالیت شورای چهارم با 17 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفته شد. در حالی‌که باید تا بهمن‌ماه سال 92 به بهره‌برداری می‌رسید.
وی در خصوص علت تاخیر در بهره‌برداری از خط 2 قطار شهری گفت: در واقع پیمانکار، شهرداری، شورا و مشاور در این موضوع به سهم خود مقصر هستند. اما با تلاش شبانه‌روزی کارشناسان شورای عالی فنی کشور، ظرف مدت 2 ماه نظر کارشناسی علت تاخیر اعلام شد که در آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد: بلافاصله کار از سر گرفته شد و از بهمن‌ماه 92 تا فروردین‌ماه سال جاری، 47 درصد پیشرفت صورت گرفت. یعنی در عرض 14 ماه، 30 درصد پیشرفت محقق شد. به عبارت دیگر، 2 برابر 5 سال گذشته طی همین مدت کوتاه پیشرفت در اجرای پروژه انجام شد.
انتظاری به انجام مطالعات خط 3 قطار شهری اشاره کرد و گفت: بلافاصله بعد از اتمام حفاری در خط 2، حفاری خط 3 قطار شهری صورت می‌گیرد و برای این منظور شهرداری با همکاری آستان قدس رضوی اقدام به تملک بخشی از زمین شمال میدان فردوسی و اجاره بخشی دیگر نموده تا آماده حفاری باشد و شورا زمینه این کار را با تصویب مصوباتی فراهم کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: دستگاه حفار در ماه جاری مشغول به کار شود و دستگاه دوم نیز در مهرماه کار خود را آغاز نماید. ضمن اینکه بخشی از واگن‌ها نیز تا پایان سال به مشهد خواهد رسید.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

مسجد یزدی آبادی‌های میدان شهدا مشهد

 

مدیر اجرایی طرح میدان شهدا مشهد:

مسجد یزدی آبادی‌های میدان شهدا در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد


مدیر اجرایی طرح میدان شهدا مشهد گفت: مسجد یزدی آبادی‌ها از مجموعه پروژه‌های میدان شهدا در محدوده پارک هشت‌آباد است که با زیربنایی بالغ بر 1900 مترمربع احداث شده است و تنها اقدامات بسیاری جزئی آن باقی مانده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید برجسته‌نژاد در این خصوص افزود: این مسجد در سه طبقه روی زمین و دو طبقه زیر زمین با کاربری‌های فرهنگی، کلاس‌های آموزشی و فضاهای اداری طراحی شده است.
وی ادامه داد: همچنین این بنا مجهز به دو شبستان اختصاصی ویژه خواهران و برادران است که در یک ترکیب واحد، فضای محصور گنبد و قاعده‌ای دوار را تداعی می‌کند.
مدیر اجرایی طرح بزرگ میدان شهدا مشهد گفت: در طبقات زیرین شبستان دو سالن اجتماعات با گنجایش تقریبی 300 نفر، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مستقل طراحی شده است که در ایام خاص و مراسم آئینی پذیرای حضور مجاوران و زائران خواهد بود.
برجسته‌نژاد تصریح کرد: بنا به حمایت‌های ویژه شهردار مشهد و حوزه فنی و عمران عملیات عمرانی پروژه میدان شهدا با سرعت خوبی در حال انجام است و با این روال به زودی شاهد افتتاح این مسجد در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

بازارهای میوه و تره‌بار و ارزاق عمومی شهرداری مشهد

 

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری مشهد خبر داد:

بهره‌برداری از 2 بازار میوه و تره‌بار و ارزاق عمومی شهرداری تا ماه آینده


مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد از بهره‌برداری 2 بازار میوه و تره‌بار و ارزاق عمومی میثاق و میرزا کوچک‌خان در ماه آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جلال قربانی عنوان کرد: در حال حاضر پروژه دو بازار میوه و تره‌بار و ارزاق عمومی میرزا کوچک‌خان با مساحت 1240 مترمربع و میثاق با مساحت 1400 مترمربع با اعتبار بیش از 40 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیزات بدون احتساب زمین در مرحله بهره‌برداری و احداث قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون 36 بازار شهرداری شامل 17 بازار میوه و تره‌بار و 19 بازار ارزاق عمومی در سطح شهر احداث و در حال فعالیت هستند، با احداث بازارهای میثاق و میرزا کوچک‌خان در ماه آینده تعداد این بازارها به 38 بازار می‌رسد.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

بلوار نماز مشهد

 

مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد خبر داد:

بهره‌برداری از فاز نهایی بولوار نماز تا خردادماه سال جاری

کلنگ احداث پروژه احداث بولوار نماز در سال 89 به زمین خورد و با هدف کاهش ترافیک بولوارهای پیروزی و فکوری موضوع احداث آن دنبال شد. این پروژه در 3 فاز تقسیم‌بندی و به مرحله اجرا درآمد و در مسیر اجرای آن با معارضاتی مواجه شد که روند احداث آن را برای مدتی کند یا متوقف کرد. اما با تلاش جهادی مدیریت شهری، معارضات رفع شد و به زودی شاهد تکمیل و بهره‌برداری از پروژه خواهیم بود.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد در این خصوص به خبرنگار ما می‌گوید: هم‌اکنون فاز سوم پروژه احداث بولوار نماز با پیشرفت 90 درصدی در دست اجرا است و انتظار می‌رود تا خردادماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.
سید محمود ریحانی با اشاره به اینکه طول کل پروژه 7 کیلومتر است، اظهار می‌کند: بولوار نماز اتصال‌دهنده انتهای بولوار هاشمیه و کوهستان پارک خورشید به بولوار شهید کاوه و بزرگراه شهید کلانتری است و تا تکمیل شدن کمربند جنوبی 75 متری، نقش اصلی بای پس ترافیکی منطقه بر عهده بولوار نماز خواهد بود. فاز سوم پروژه 3 کیلومتر و فاز دوم و اول هر کدام 2 کیلومتر است.
وی عرض باندهای اصلی رفت و برگشت این پروژه را 13 متر عنوان کرده و ادامه می‌دهد: عرض آیلند میانی 12 متر است و عرض پیاده‌رو و فضای سبزهای کنار پروژه 11 متر در هر طرف در نظر گرفته شده است.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد میزان آسفالت پخش شده در فاز سوم پروژه را 20 هزار و 500 تن اعلام کرده و می‌گوید: در مجموع 40 هزار تن آسفالت در فاز اول و دوم پروژه پخش شده است.
ریحانی با اشاره به اینکه 350 هزار متر مکعب خاک‌ریزی در کل پروژه صورت گرفته، بیان می‌کند: تنها 170 هزار متر مکعب خاک‌ریزی در فاز سوم به ثبت رسیده و نیم دیگری از این میزان در فاز اول و دوم صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در کل پروژه 200 هزار مترمکعب سنگ‌برداری صورت گرفته، اضافه می‌کند: 160هزار مترمکعب سنگ‌برداری در فاز سوم و 40 هزار مترمکعب سنگ‌برداری در فازهای اول و دوم انجام شده است.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد اضافه می‌کند: 4500 متر کانال آب‌های سطحی در فاز 3 احداث شده و 7 مورد آبرو عرضی به ابعاد حداقل 1*1 و حداکثر 4*3 نیز در این فاز ساخته شده است.
ریحانی در خصوص اعتبار اجرای کل پروژه بیان می‌کند: 5 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار برای فاز اول و دوم و 10 میلیارد تومان اعتبار نیز برای اجرای فاز سوم این پروژه هزینه شده است.
وی با اشاره به معارضات اجرای پروژه اظهار می‌کند: فاز سوم به دلیل ادعای تملک مالک معدنی مجاور پروژه، برای مدتی متوقف ماند. اما با پیگیری‌های صورت گرفته از مقامات قضایی، این زمین به نفع شهر آزادسازی شد و در اختیار پروژه قرار گرفت.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد به وجود 3 مورد از تاسیسات لوله‌های انتقال گاز 12 اینچی به عنوان دیگر معارضات پروژه اشاره و می‌گوید: همچنین 4 دکل فشار قوی برق 63هزار ولتی، 20 تیر چراغ برق و یک مورد لوله انتقال آب نیز از دیگر معارضاتی بود که در مسیر اجرای پروژه قرار داشت و جابه‌جا شد.
ریحانی ادامه می‌دهد: برای جابه‌جایی دکل‌های فشار قوی برق 400 میلیون تومان هزینه صورت گرفت.
به گفته وی، روشنایی مسیر با نصب تیرهای چراغ برق در حال انجام است و همزمان با افتتاح پروژه، روشنایی باندهای اصلی رفت و برگشت برقرار خواهد شد.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نماپروژه های مشارکتی سال 94 شهرداری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
نصب اولین دوربین ترافیکی با قابلیت دریافت اطلاعات 4 مسیر به طور همزمان در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
بهره برداری از 4 پروژه شهری در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
راه‌اندازی آزمایشی توسعه خط یک قطار شهری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
خبری از خط 2 قطار شهری مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
گزارشی از پیشرفت احداث 10 مجتمع صنفی برای کاهش مزاحمت‌های شغلی در مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
پیشرفت پروژه فاز سه بوستان بهار مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
افتتاح مسجد و حسینیه یزدی آباد در طرح میدان شهدای مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
قطار شهری مشهد و اطلاعاتی از زبان شهردار و مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آخرین اخبار از طرح احیای بافت فرسوده آبکوه مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
تشریح چند پروژه شهرداری منطقه 10 مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آغاز رسمی عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
بافت فرسوده آبکوه و عامل مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌ مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
آرامستان های بهشت رضوان و بهشت رضا(ع) مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
لیست آخرین پستها
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو