مجتمع های تجاری مشهد

 

رئیس اتاق اصناف مشهد :

بیش از ۸۰ مجتمع تجاری جدید در مشهد در حال احداث است


محمود بنا‌نژاد مشهدی اظهار داشت: ‌بالغ بر 90 هزار واحد صنفی فعال و دارای پروانه در شهر مقدس مشهد وجود دارد، در این میان برخی واحدها فاقد مجوز و برخی نیز در حال اخذ مجوز هستند.

رئیس اتاق اصناف مشهد مقدس افزود: آمار دقیقی از تعداد واحدهای صنفی 10 سال پیش تاکنون وجود ندارد اما شهر مشهد مقدس با توجه به زائرپذیری ویژه‌، سال به سال آمار تعداد واحدهای صنفی آن در حال افزایش ‌است.

بنا‌نژاد بیان کرد: در شهر مشهد بیش از 40 مجتمع تجاری احداث شده که 87 مجتمع تجاری دیگر نیز در این شهر در حال احداث است؛ تعریف مجتع تجاری به این گونه است که تمامی تیمچه‌ها و بازار‌های قدیمی تا پاساژ‌ها را مجتمع تجاری می‌دانند که بنا بر آخرین آمار موجود در شهر مقدس مشهد 127 مجتمع تجاری وجود دارد.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

پروژه های مشارکتی و شورای اسلامی شهر مشهد

 

رییس کمیسیون امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی مشهد خبر داد:

تصویب 10 پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری طی 8 ماهه گذشته در شورای اسلامی شهر مشهدرییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در مدت 8 ماهه مدیریت بنده در این کمیسیون، 10 پروژه مشارکتی و اقتصادی به تصویب رسیده است که اگر 50 درصد از برنامه‌های پیش‌روی معاونت اقتصادی در سال جاری انجام شود شاهد تحقق 100 درصدی بودجه سال 94 این معاونت خواهیم بود.
جوادی عنوان کرد: با تحقق بودجه صورت گرفته در سال گذشته دو بدهی بزرگ مربوط به دو بانک تجارت و سپه تسویه حساب شد و عملا این دو بانک را به عرصه سرمایه‌گذاری شهر وارد کرد که اگر این بدهی‌ها باقی می‌ماند رقم آن در سال جاری با سودهای متعلقه به یک و نیم برابر افزایش می‌یافت.

5000 میلیارد ریال سهم شهرداری از پروژه مهر و ماه
رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در مورد پروژه مهر و ماه نیز اظهار کرد: این پروژه ابتدا مقرر بود که 17 طبقه باشد اما 17 عضو شورای اسلامی شهر به 54 طبقه بودن آن رای دادند تا سهم شهرداری از این بلند مرتبه‌سازی در مکانی مناسب به 5000 میلیارد ریال برسد.
جوادی ادامه داد: این پروژه مجوزات لازم را داراست و اکثر اعضای کمیسیون ماده 5 نیز با آن موافقت خود را اعلام کرده‌اند.

احداث مجتمع‌های تجاری و کاستن از تجاری خطی نیاز مبرم شهر مشهد
وی اعتقاد برخی مبنی بر اشباع تجاری‌سازی در مشهد را رد کرد و خاطرنشان ساخت: باید با جایگزین ساختن مجتمع‌های تجاری به جای تجاری خطی، علاوه بر رفع نیازهای شهروندان و زائران، باعث کاهش سفرهای شهر و در نتیجه کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر شویم.
رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی متاسفانه تاکنون از فرصت حرم مطهر امام رضا (ع) برای جذب سرمایه‌گذار استفاده نشده است که این کاستی باید با کمک گرفتن از دولت و با ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری مرتفع گردد.

به جای دور ریختن منابع ملی درتخریب ساختمان‌های متخلف، نظارت‌ها را بیشتر کنیم
جوادی ادامه داد: جهت تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری در شهر، فرآیندهای مربوطه را به 58 روز کاهش دادیم و در حال تهیه و تصویب بسته‌های سرمایه‌گذاری آماده برای ارائه به سرمایه‌گذاران هستیم تا این زمان به چند روز کاهش یابد.
وی با اشاره به رویکرد اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از اسراف‌ها در بودجه سال 94 شهرداری مشهد تصریح کرد: در حوزه ساخت و سازها اعتقاد دارم به جای اینکه با تخریب ساختمان‌ها موجب هدر رفت منابع ملی شویم باید با قوی‌تر کردن نظارت‌ها، جلوی تخلف را بگیریم.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

پل گالری خیابان احمدآباد مشهد

 

مدیرعامل سازمان میادین شهرداری مشهد خبر داد:

احداث نخستین پل گالری در استان در خیابان احمدآباد مشهدمدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد از احداث نخستین پل گالری در استان در خیابان احمدآباد مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد محبی در این خصوص گفت: به منظور زیباسازی محیط شهری نخستین پل گالری در استان، واقع در خیابان احمدآباد تقاطع راهنمایی با اعتبار بیش از 9 میلیارد ریال و دربازه زمانی 6 ماه احداث شد.
وی افزود: از جاذبه‌های این پل گالری پوشش کامپوزیت، کفپوش سرامیک، دوربین‌های مداربسته، سیستم تحویه هوا، سیستم نورپردازی، کپسول آتش‌نشانی، دو دستگاه تلویزیون و... است.
به گفته محبی، جاذبه‌های هنری از جمله آب نما، آکواریوم، جایگاه گل و گیاه و... در این پل گالری است.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد در ادامه تصریح کرد: این پل دارای اتاق مانیتورینگ، نگهبان‌های حراستی و نظارتی است که به صورت شبانه‌روزی در این مکان حضور دارند.
محبی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط این پل گالری که نمونه منحصر به فردی در استان خراسان رضوی  است، امیدواریم با افزایش تعداد این پل‌ها در سطح شهر سبب ارتقای رضایتمندی شهروندان را فراهم آوریم.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

پل‌های هوایی مشهد

 

114 پل در مشهد چشم انتظار قدم‌های عابران؛

پل‌های هوایی مشهد، تونل‌های تزئینی شهر نیست!
در حالی‌که عوامل محیطی و وسایل نقلیه، بعد از عامل انسانی نقش بسزایی در تصادفات دارند، مدیریت شهری مشهد تلاش می‌کند نقش این عامل را به حداقل برساند و با تجهیز و ایمنی معابر از تصادفات و تلفات مالی و جانی آن بکاهد. همانطور که در حال حاضر تعداد 114 دستگاه پل عابر پیاده در مشهد به همین منظور فعال است و قرارداد تامین اعتبار 46 پل هوایی دیگر نیز هفته گذشته در نشستی با حضور شهردار و مدیران شهری با هیئت عامل بانک شهر امضا شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در این خصوص به خبرنگار ما می‌گوید: بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته، 60 مکان دارای اولویت برای نصب پل هوایی تعیین شده که این مکان‌ها به خدمات شهری شهرداری اعلام شده است.
مهدی امامی میبدی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز مناقصه 4 پل هوایی برگزار شده، اظهار می‌کند: تعدادی از پل‌ها با مشارکت بخش خصوصی نصب می‌شود.
وی در خصوص نحوه اولویت‌بندی معابر بیان می‌کند: ملاک‌هایی چون کاربری بدنه خیابان، نوع شریان بر حسب بزرگراهی بودن یا نبودن، میزان سرعت وسایل نقلیه، وجود مدارس به ویژه مقطع دبستان، تکرار وقوع حوادث در معابر و... در نحوه اولویت‌بندی معابر به منظور نصب پل‌های هوایی مدنظر قرار می‌گیرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مکانیزه شدن پل‌ها را یکی از راهکارهای افزایش استقبال از آن‌ها عنوان کرده و ادامه می‌دهد: در حال حاضر 14 پل به پله برقی مجهز شده و 8 پل نیز به آسانسور تجهیز شدند.
امامی خاطر نشان می‌کند: به منظور تشویق شهروندان به استفاده از پل‌ هوایی، درصدد هستیم 40 دستگاه پل هوایی را که تعیین اولویت شده، مکانیزه کنیم.
وی آمار گذرگاه‌های غیرهمسطح زیرگذر را 55 مورد عنوان کرده و ادامه می‌دهد: این زیرگذرها عمدتا در مسیرهای بزرگراهی شهر قرار دارند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در خصوص اعتبار مورد نیاز برای ساخت و نصب پل می‌گوید: اگر به طور میانگین عرض هر پل را 40 متر در نظر بگیریم، به بیش از 9 میلیارد تومان اعتبار برای نصب پل‌های هوایی اولویت‌بندی شده نیاز داریم.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

توضیحاتی در خصوص پروژه های منطقه ثامن مشهد از زبان شهردار این منطقه

 

شهردار منطقه ثامن مشهد خبر داد:

افتتاح کامل معابر اصلی اطراف حرم مطهر رضوی تا پایان سال 96


شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: تا پایان سال 96 شبکه معابر اصلی اطراف حرم مطهر رضوی به صورت 100 درصدی به بهره‌برداری می‌رسد تا از آشفتگی فعلی آن خارج شویم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حمید ضمیری در بیست و دومین نشست تخصصی مدیران بافتهای فرسوده کلانشهرهای کشور در تالار کوهسنگی مشهد عنوان کرد: تعداد کل پلاک‌های املاک در محدوده پیرامونی اطراف حرم مطهر رضوی 13 هزار پلاک بوده که در مساحت حدود 366 هکتار قرار گرفته و تاکنون 6هزار پلاک خریداری شده است.
وی عنوان کرد: 1300 قطعه از معابر عمومی منطقه ثامن تملک نشده است که امیدواریم طی سال آینده توسط شهروندان خریداری شود.
شهردار منطقه ثامن مشهد خاطر نشان کرد: در چشم‌انداز افق 20 ساله طرح پیرامونی اطراف حرم مطهر رضوی باید 2 میلیون و 450 هزار مترمربع زیربنای اقامتی و 150 هزار تخت برای زائران احداث شود.
ضمیری با اشاره به اینکه سیاست‌های جدید در سال های 94 و 95 بر گسترش فضاهای عمومی است، افزود: در این راستا باید زمینه مشارکت مالکان را فراهم کنیم تا تملکات به این سمت و سو پیش رود که بر این اساس تمرکز منطقه ثامن مشهد بر تملک فضاهای سبز و پارکینگ‌ها است.
مدیرعامل طرح نوسازی و بازسازی پیرامون اطراف حرم مطهر رضوی در ادامه از پیشرفت 80 درصد مسیر پنجراه رضوان در ضلع شمالی حرم مطهر رضوی و ایجاد فضاهای موقت خدماتی مانند بازار و پارکینگ جهت برقراری امنیت اجتماعی، پیشرفت 10 درصدی و تملک 90 درصدی اجرای پروژه شارستان رضوی، حدفاصل میدان امیرالمومنین(ع) تا خیابان نواب صفوی خبر داد.
وی با اشاره به اینکه همچنین نخستین خیابان دو سطحی مشهد نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید، عنوان کرد: اجرای پارکینگ طبقاتی در محدوده منطقه ثامن در پروژه بازسازی اطراف حرم مطهر رضوی با پیشرفت 10 درصدی و تملک 90 درصدی همراه است.
شهردار منطقه ثامن مشهد اضافه کرد: همچنین پروژه زائرسرای ارزان‌قیمت مهر رضا نیز که از اهداف مجریان طرح بهسازی و نوسازی پیرامون اطراف حرم
مطهر رضوی بوده تاکنون 83 پروژه به مرحله آغاز عملیات اجرایی رسیده است.

اجرای 3300 متر از تونل انرژی در مشهد
ضمیری یادآور شد: اجرای تونل انرژی برای نخستین بار در شهر مشهد و در شارستان رضوی واقع در قطاع سه خیابان نواب صفوی به طول 13 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 116 میلیارد ریال در حال اجراست که 3300 متر از آن یعنی چیزی حدود 5.8 کیلومتر از آن از 44 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی به پروژه‌های مسکونی در حال ساخت در این منطقه اشاره کرد و گفت: هفت پروژه متشکل از 140 واحد مسکونی در فضای 79 هزار مترمربع با هزینه 265 میلیارد تومانی در حال ساخت داریم که 740 واحد آن آماده بهره‌برداری به مردم است.
وی اوراق مشارکت، مشارکت بخش خصوصی، عوارض عائله از صدور پروانه ساختمانی، استفاده محدود از منابع دولتی، جذب سرمایه‌های خرد از طریق اجرای مسکن مهر، مسکن ثامن و اجرای مشارکت مردم در طرح طبرسی، تسهیلات بانکی، جذب منابع مردم و منابع موجود از شرکت مادر تخصصی شهرداری را از جمله شیوه‌های تامین منابع مالی پروژه نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی برشمرد.

8هزار میلیارد تومان دیگر برای اجرای نوسازی بافت پیرامونی اطراف حرم مطهر رضوی نیاز است
مدیرعامل طرح نوسازی و بازسازی پیرامون اطراف حرم مطهر رضوی برآورد هزینه‌های کل اجرای طرح بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی را 14 هزار و 500 میلیارد تومان دانست و افزود: از این میزان 6500 میلیارد تومان از محل منابع توزیع شده و 8هزار میلیارد تومان باقی‌مانده است و از این مبلغ، 4هزار میلیارد تومان به فضاهای عمومی و 4هزار میلیارد تومان نیز به پروژه‌های انتفاعی اختصاص می‌یابد که پیشرفت فیزیکی طرح 45 تا 50 درصد است.
ضمیری عدم وجود زیرساخت‌ها و کند بودن روند اجرایی تاسیسات زیربنایی توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان، اجرایی نشدن مصوبات هیات وزیران در خصوص تامین منابع مالی، پرداخت سود اوراق مشارکت و نبود ردیف اعتباری مشخص در بودجه سنواتی کل کشور، عدم امکان دریافت تسهیلات توسط سرمایه‌گذاران در پروژه‌های طرح و عدم تامین وجه برای اجرای تونل مشترک انرژی توسط شرکت‌های خدمات‌رسان را از مهم‌ترین چالش‌های فعلی در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی عنوان کرد.
وی بیان کرد: 40 اثر تاریخی در اطراف حرم مطهر رضوی شناسایی شده که متاسفانه 38 اثر به عنوان اماکن اقامتی غیر مجاز مورد استفاده قرار می‌گیرند و تنها دو اثر خانه داروغه و توکلی حفظ شده است.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

افتتاح 2 مجموعه ورزشی در منطقه 5 مشهد

 

با حضور مدیران شهری صورت گرفت؛

افتتاح 2 مجموعه ورزشی در منطقه 5 مشهد


با حضور مدیران شهری، 2 مجموعه ورزشی شهید علیمردانی و صداقت به صورت رسمی در منطقه 5 مشهد افتتاح شد.
حسن هدایتی، شهردار منطقه 5 مشهد در آیین افتتاح مجموعه‌های ورزشی علیمردانی و صداقت و پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در منطقه اظهار داشت: با حضور شهردار و رئیس شورای شهر مشهد توفیق افتتاح مجموعه شهید علیمردانی و صداقت را دست یافتیم.
وی افزود: برای پایگاه چند منظوره بحران شهید علیمردانی 4.5 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و مساحت عیان این پروژه 900 متر و دارای مساحت عرصه 2 هزار متر مربع بوده که در بولوار میرزا کوچک خان و نبوت 62 به بهره‌برداری رسیده است.
شهردار منطقه 5 مشهد با بیان اینکه این پروژه‌ها در بولوار میرزا کوچک‌خان واقع شده است، تصریح کرد: مجموعه ورزشی صداقت با وسعت 2هزار و 500 مترمربع دارای 3 زمین ورزشی روباز، چمن مصنوعی و همچنین زمین والیبال و بسکتبال است و برای این پروژه 3 میلیارد تومان هزینه شده است.
هدایتی یادآور شد: امیدواریم با بهره‌برداری از این دو مجموعه ورزشی و سالن ورزشی گلشهر و همچنین 4 سالن ورزشی که با مشارکت سپاه پاسداران در منطقه احداث خواهد شد، بتوانیم مشکلات ورزشی و فرهنگی منطقه 5 را حل کنیم.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

افتتاح فاز دوم آزمایشگاه و تجهیزات مدرن کارخانه آسفالت شهید مجیدی مشهد

 

ظهر امروز در مشهد صورت گرفت؛

افتتاح فاز دوم آزمایشگاه و تجهیزات مدرن کارخانه آسفالت شهید مجیدی


فاز دوم آزمایشگاه کارخانه آسفالت شهید مجیدی و همچنین دستگاه مدرن فینیشر با حضور شهردار مشهد به صورت رسمی به افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهردار مشهد، ظهر امروز طی مراسمی که در کارخانه تولید آسفالت شهید مجیدی برگزار شد، فاز دوم آزمایشگاه کارخانه شهید مجیدی و همچنین دستگاه مدرن فینیشر برای پخش آسفالت با حضور شهردار مشهد افتتاح شد.
فازدوم آزمایشگاه کارخانه شهید مجیدی برای افزایش سطح کیفی و کمی برای آزمایشات دقیق‌تر در زمینه تولید آسفالت به بهره‌برداری رسیده است.
همچنین یک دستگاه فینیشر ساخت کشور آلمان با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان از سوی سازمان عمران شهرداری مشهد خریداری شده که امروز با حضور شهردار مشهد به صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این دستگاه پخش آسفالت با سرعت و دقت بالا را انجام می‌دهد که با استفاده از این دستگاه مدرن ظرفیت پخش آسفالت نیز در شهر مشهد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد گفت: با نصب فیلترهای خشک در مدار تولید و به روز رسانی سایت کارخانه آسفالت سازی شهید مجیدی، شهرداری مشهد از پرداخت عوارض آلایندگی 6 میلیارد ریالی در طول سال معاف شد.
وی در خصوص تولید کارخانه آسفالت شهید مجیدی اظهار کرد: کل سایت مجموعه شهید مجیدی بین 2 تا 2 هزار و 500 تن در 24 ساعت تولید آسفالت دارد و در صورت نیاز از بخش خصوصی نیز برای خرید آسفالت اقدام می‌کنیم ضمن اینکه در حال حاضر 70 درصد از آسفالت مورد نیاز شهر مشهد در کارخانه آسفالت سازی شهرداری تولید می‌شود.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

لغو مراسم کلنگ زنی خط 3 قطار شهری مشهد !!!

 

رییس شورای اسلامی شهر مشهد:

دولت و نمایندگان مجلس جهت لغو مراسم کلنگ زنی خط 3 قطار شهری به وزیر کشور تذکر دهند


رییس شورای اسلامی شهر مشهد از دولت و نمایندگان این شهر در مجلس شورای اسلامی خواست تا جهت لغو مراسم کلنگ‌زنی خط 3 قطار شهری که قرار بود توسط معاون اول رییس جمهور انجام شود به وزیر کشور تذکر دهند.
وی افزود: چون کار حفاری دستگاه TBM جنوبی خط دو قطارشهری مشهد در بهمن ماه سال گذشته به اتمام رسید لذا تصمیم گرفتیم با مصوبه شورای اسلامی شهر، این دستگاه برای آغاز حفاری خط سه قطار شهری مورد استفاده قرار گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه دستگاه حفار شمالی نیز تا چند ماه دیگر به کار خود در خط دو پایان می‌دهد، ادامه داد: خط سه قطار شهری مشهد با طول 28.5 کیلومتر، با فهرست بها سال جاری اعتباری بالغ بر 4500 میلیارد تومان نیاز دارد که مجوز وزارت کشور و مصوبه شورای عالی ترافیک نیز در این زمینه اخذ شده است.

مدیران قبلی شهرداری برای مدیریت جدید مشکل ایجاد می‌کنند

وی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار بود که معاون اول رییس جمهور در سفری که به خراسان رضوی داشتند، کلنگ زنی رسمی خط 3 قطارشهری را انجام دهند اما متاسفانه وزارت کشور به بهانه اینکه خط سه قطارشهری مصوبه ندارد، این برنامه را کنسل کرد.
انتظاری اضافه کرد: مراتب اعتراض خود را به استاندار خراسان رضوی رساندیم و به وی گفتیم که به عنوان نماینده دولت در استان نسبت به اجرای این کلنگ زنی باید اصرار می‌ورزیدند تا برنامه کلنگ‌زنی کنسل نشود.
وی گفت: متاسفانه حذف این برنامه از دستور کار سفر معاون اول رییس جمهور توسط مدیرانی صورت گرفت که در مدیریت قبلی شهرداری مسوولیت حمل و نقل شهر مشهد را بر عهده داشتند و متاسفانه ما تاکنون در مدیریت جدید بابت امور حمل و نقلی مانند تامین یارانه بلیت اتوبوس و نوسازی تاکسی از ناحیه همین افراد دچار مشکل شده‌ایم.
انتظاری هروی با اشاره به اینکه وزارت کشور دلیل خارج شدن کلنگ زنی خط 3 قطار شهری از لیست برنامه‌های معاون اول رییس جمهور را عدم داشتن مصوبه این پروژه اعلام کرده‌ است، تصریح کرد: این پروژه اگر مصوبه مراجع ذیربط را نداشت که قطعا توسط شورای اسلامی شهر به تصویب نمی‌رسید.

دولت و نمایندگان مجلس به وزیر کشور تذکر دهند

رییس شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: سال گذشته مصوبه این پروژه در شورای عالی ترافیک اخذ شده و در ادامه مرحله اول، با تایید دولت، 500 میلیارد تومان از اوراق مشارکت پروژه خط سه قطارشهری مشهد نیز عرضه شده و بخشی از آن به فروش رسیده است.
انتظاری هروی بیان کرد: این پروژه با اعتبار سنگینی که نیاز دارد در یک مرحله و آن هم با اعتبارات دولتی قابل انجام نیست لذا باید مرحله مرحله اعتبار آن تخصیص یابد.
وی خاطرنشان ساخت: ما اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از نمایندگان مجلس می‌خواهیم تا تذکر جدی به وزیر کشور در مورد لغو برنامه کلنگ‌زنی داده شود تا شاهد تکرار این چنین حرکاتی در سال همدلی و همزبانی نباشیم.
انتظاری هروی افزود: ما مصمم هستیم این پروزه با قوت اجرا گردد تا دغدغه‌های مقام معظم رهبری، رییس جمهور و همه مردم در راستای توسعه حمل و نقل عمومی شهر مرتفع شود لذا همانگونه که مصوب کردیم همانطور نیز با سرعت اجرای کار ادامه خواهد یافت.
وی تاکید کرد: از دولت محترم می‌خواهیم تا تذکر جدی نسبت به لغو این برنامه شده است داده شود چرا که این کلنگ زنی باعث دلگرمی بیشتر خدمتگذاران مردم در مدیریت شهری و آغازی رسمی و خوب برای آن بود.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

ثبت رکورد در خط 2 قطارشهری مشهد

 

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد خبر داد:

ثبت رکورد 35 متر طول حفاری در خط 2 قطارشهری مشهد


مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد از ثبت رکورد 35 متر طول حفاری در خط 2 قطارشهری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز با بیان این مطلب در برنامه زنده رادیویی «شهرما» که از صدای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: در طی یک روز موفق شدیم، 35 متر طول حفاری کامل در خط 2 قطارشهری انجام دهیم و در عین حال رکورد ماهیانه حفاری تونل را از 570 متر در کشور به 600 متر در مشهد افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه تنها 850 متر طول از حفاری تونل خط 2 قطار شهری باقی مانده است، بیان کرد: همچنین ساخت ایستگاه‌های خط 2 قطارشهری، 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد افزود: انتظار می‌رود با پیشرفت‌هایی که در روند احداث خط 2 قطار شهری تاکنون کسب شده است، تا پانزدهم فروردین ماه سال 96 این خط به بهره‌برداری برسد.
کیامرز به گلنگ‌زنی خط 3 قطارشهری مشهد اشاره کرد و گفت: خط 3 قطار شهری از میدان فردوسی به پایانه مسافربری امام رضا(ع) به طول 11 کیلومتر اجرایی خواهد شد و خط یک و دو را به هم متصل خواهد کرد.
وی اضافه کرد: البته شروع فعالیت دستگاه حفار در مهرماه جاری آغاز می‌شود و انتظار می‌رود طی مدت 4 سال عملیات احداث این خط نیز به اتمام برسد.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

کمربند 75 متری جنوبی مشهد

 

معاون فنی و عمران شهرداری مشهد خبر داد:

پیشرفت 31 درصدی فاز اول کمربند 75 متری جنوبی مشهدمعاون فنی و عمران شهرداری مشهد از پیشرفت 31 درصدی فاز اول کمربند 75 متری جنوبی مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حمیدرضا نخعی در جریان بازدید سه تن از نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی از پروژه‎های شهری مشهد در خصوص کمربند 75 متری جنوبی بیان کرد: ای پروزه به طول 27 کیلومتر در دو فاز در حال احداث است که فاز اول آن شامل 3 قطعه می‌باشد.
وی افزود: فاز اول این پروژه از بولوار برونسی تا تقاطع طالقانی به طول 11 و نیم کیلومتر می‌باشد که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
معاون فنی و عمران شهرداری مشهد در خصوص پیشرفت فیزیکی این پروژه گفت: فاز اول کمربندی 75 متری جنوبی مشهد در حال حاضر 31 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نخعی در خصوص اهداف احداث این پروژه گفت: هدف از اجرای این پروژه ایجاد مسیر دسترسی ایمن برای ترافیک درونشهری و برونشهری مشهد و پاسخگویی به ترافیک جنوب مشهد است.
وی در خصوص جرییات فاز اول پروژه کمربندی 75 متری جنوبی مشهد بیان کرد: در فاز اول این پروژه سه تقاطع غیرهمسطح شامل تقاطع شهرستانی، تقاطع هاشمیه و تقاطع طالقانی احداث می‌شود.
معاون فنی و عمران شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین تقاطع‌های غیرهمسطح امام خمینی(ره)، حافظ، خلج، متالوژی و جاده قدیم نیشابور نیز در فاز دوم این پروژه احداث خواهد شد.
نخعی با اشاره به احداث دسترسی‌های محلی در پروژه کمربندی 75 متری جنوبی مشهد ادامه داد: در فاز اول این پروژه نیز دسترسی‌های محلی همسطح دلاوران و خاقانی و در فاز دوم آبشار و نامجو ایجاد خواهد شد.
به گفته وی همچنین سه دوربرگردان نیز در کیلومتر 3، 5 و 9 در کمربندی 75 متری جنوبی احداث می‌شود.
معاون فنی و عمران شهرداری مشهد در خصوص تملک اراضی برای احداث این پروژه گفت: زمانی که عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد باید 43 درصد از معارض تحصیل حریم می‌شد که خوشبختانه تاکنون تنها 11 درصد از تحصیل حریم باقی مانده است.
نخعی ادامه داد: این 11 درصد پادگان شهدای سپاه پاسداران است که در محدوده تقاطع بولوار شهرستانی واقع شده که خوشبختانه در حال توافق برای تملک می‌باشد.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

زائرسراهای ارزان قیمت مشهد

 

مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا(ع) خبر داد:

پایان سال 95؛ افتتاح زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد
مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا(ع) گفت: طبق برنامه زمان‌بندی تا پایان سال 95، بخش قابل توجهی از پروژه‌ احداث زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد افتتاح خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید حسین عابدی در مراسم آغاز عملیات اجرایی زائرسرای ارزان قیمت استان لرستان در منطقه ثامن مشهد افزود: 9 پروژه جزء پروژه‌های پیشتاز و آماده اجرای شهر مشهد است که ظرف 2 ماه آینده به بهره‌برداری می رسد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر، پروژه 10 طبقه کمیته امداد آهن کشی و دیواره چینی آن به پایان رسیده همچنین پروژه 9 طبقه استان خوزستان نیز هم‌اکنون مشابه پروژه کمیته امداد است و از پیشرفت فیزیکی یکسانی برخوردار است.
مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا(ع) ادامه داد: پروژه بزرگ بهزیستی کشور با نام هلما هم‌اکنون در مرحله احداث طبقه چهارم است و پیشرفت‌های خوبی دارد ضمن اینکه پروژه طوبی، محتشم و مابقی پروژه‌ها که در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی هستند نیز در مرحله احداث هستند.
عابدی یادآور شد: پیش ‌ینی آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه زائرسرای ارزان قیمت استان‌های مختلف کشور تا پایان خردادماه را انجام شده است.
وی با بیان اینکه زمین، پروانه و تراکم از سوی شهرداری مشهد اهدا شده است، افزود: به استان فارس زمین 528 متری به صورت رایگان تحویل داده شده ولی این استان از محل اعتبارات داخلی توانسته است بخشی از املاک همجوار را خریداری کند تا زمین آنها به بیش از یک هزار مترمربع ارتقا پیدا کند.
مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا(ع) در ادامه گفت: استان کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان نیز به صورت خودجوش در حال خرید زمین‎های اطراف خود هستند تا بتوانند زائرسرای بزرگتری احداث کنند.
عابدی اضافه کرد: 7 پروژه دیگر در بولوار شهید مفتح داریم که 2 پروژه از این مجموعه تا پایان خردادماه فعالیت عمرانی خود را به صورت رسمی آغاز می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: طی نامه ارسالی به کلیه استان‌ها، اگر تا نیمه خرداد ماه 94، عملیات اجرایی شروع نشود و آنها موجودی خود را حداقل به یک چهارم هزینه ساخت نرسانند زمین را از آنها باز پس می‌گیریم و به خیران و استان‌های دیگر واگذار خواهد شد، ولی امیدواریم تمامی استان‌ها هر چه زودتر فعالیت خود را آغاز کنند.
مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا(ع) افزود: شهرهای قم، شیراز و حتی شهرهای مذهبی عراق اعلام آمادگی کرده‌اند که زمین و پروانه رایگان به مشهد ارائه کنند تا شهرداری مشهد در این شهرها نیز اقدام به احداث زائرسرای ارزان قیمت کند.
عابدی تصریح کرد: قرار بود 19 میلیارد تومان برای 5 هزار تخت ارزان قیمت در قالب پروژه خشت‌های آسمانی تعلق پیدا کند ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد همچنین 7 میلیارد تومان برای خرید چندین پلاک تقدیم شد که در پروژه‌های ابتدایی هزینه گردد، امیدواریم دولت برای اجرای این طرح بر اساس ماده 12 قانون پنجم توسعه به استان‌ها بودجه ای اهدا نماید.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

بوستان بهار مشهد

 

مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد خبر داد:

افتتاح پارک‌های محیطی بوستان بهار تا پایان خردادماه جاری


مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد از افتتاح پارک‌های محیطی بوستان بهار تا پایان خردادماه جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید محمود ریحانی با بیان این مطلب افزود: پارک‌های محیطی بوستان بهار که مساحتی مشتمل بر 30 هکتار را شامل می‌شود، تا پایان خردادماه جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه مساحت کل پروژه بوستان بهار معادل 83 هکتار است، اظهار کرد: این پارک نخستین بوستان موضوعی مشهد است که شامل آبراهه تاریخ، سرزمین شکار، باغ پروانه و ... بوده و هدف از احداث آن ایجاد جاذبه‌های توریستی و منطقه‌ای در این محدوده است.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر این بوستان که شامل لبه‌های پیرامونی و پارک‌های عمومی است که با هزینه‌ای بالغ بر 25 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری خواهد رسید.
ریحانی با اشاره به اینکه روند احداث بوستان بهار از سال 90 آغاز شده است، بیان کرد: بسته به اعتبارات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در آینده، باقی‌مانده این پروژه نیز تکمیل و افتتاح می‌گردد.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نماپروژه های مشارکتی سال 94 شهرداری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
نصب اولین دوربین ترافیکی با قابلیت دریافت اطلاعات 4 مسیر به طور همزمان در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
بهره برداری از 4 پروژه شهری در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
راه‌اندازی آزمایشی توسعه خط یک قطار شهری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
خبری از خط 2 قطار شهری مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
گزارشی از پیشرفت احداث 10 مجتمع صنفی برای کاهش مزاحمت‌های شغلی در مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
پیشرفت پروژه فاز سه بوستان بهار مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
افتتاح مسجد و حسینیه یزدی آباد در طرح میدان شهدای مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
قطار شهری مشهد و اطلاعاتی از زبان شهردار و مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آخرین اخبار از طرح احیای بافت فرسوده آبکوه مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
تشریح چند پروژه شهرداری منطقه 10 مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آغاز رسمی عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
بافت فرسوده آبکوه و عامل مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌ مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
آرامستان های بهشت رضوان و بهشت رضا(ع) مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
لیست آخرین پستها
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو