قطار شهری مشهد و اطلاعاتی از زبان شهردار و مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد

 

شهردار مشهد در مراسم در حاشیه مراسم خروج دستگاه TBM از ایستگاه میدان شهداخبر داد:

اتمام حفاری تونل خط 2 قطارشهری مشهد تا انتهای شهریور ماه جاریشهردار مشهد گفت: حفاری تونل خط 2 قطارشهری مشهد تا انتهای شهریور ماه با خروج دستگاه TBM از میدان سعدی به اتمام می‌رسد.
سید صولت مرتضوی در حاشیه مراسم خروج دستگاه TBM از ایستگاه میدان شهدا بیان کرد: شاهد بودید که امروز دستگاه TBM شمالی بدون هیچ دغدغه‌ای از زیر ساختمان تالار شهر عبور کرد که این حرکت گوشه‌ای از حرکت آرامش‌بخشی از کل پروژه‌های عمرانی شهر مشهد است.
وی با بیان اینکه دستگاه TBM انتهای شهریورماه به میدان سعدی می‌رسد، تصریح کرد: برای اینکه دستگاه حفار به میدان سعدی برسد باید ایستگاه میدان شهدا و سه‌راهی(تلاقی خط 2 و 3 قطار شهری) کف‌سازی شود که این دو مکان گلوگاه‌های مهمی است.
شهردار مشهد در خصوص انتقال دستگاه حفار به محل شفت خط 3 قطارشهری در میدان فردوسی تصریح کرد: برای انتقال این دستگاه به میدان فردوسی باید در وهله اول دستگاه TMB بازسازی و سپس شفت ورودی میدان فردوسی نیز آماده‌سازی شود.
مرتضوی همچنین به پروژه توسعه خط یک قطارشهری مشهد اشاره کرد و ادامه داد: بنا داریم که توسعه خط یک قطارشهری را تا هفته دولت به بهره‌برداری برسانیم.
به گفته وی، مرحله اول واگن‌های خط دو قطارشهری مشهد تا اردیبهشت‌ماه سال 95 وارد مشهد می‌شود.
وی همچنین با اشاره به اعتبار اختصاص یافته به پروژه قطارشهری مشهد ادامه داد: در سال جاری 119 میلیارد تومان اعتبار دولتی برای قطارشهری مشهد در نظر گرفته شده که حسب قول وزیر کشور باید در سه ماهه اول سال جاری اختصاص یابد.
شهردار مشهد گفت: تاکنون هیچ تخصیصی از این رقم انجام نشده که نیازمند پیگیری است.

---

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد خبر داد:

آغاز حفاری خط 3 قطار شهری مشهد از اواخر آبان‌ماه سال جاری


مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: در صورت قطعی شدن موارد قراردادی با پیمانکار تا اواخر آبان‌ماه دستگاه حفاری، عملیات خود را از خط 3 قطار شهری در میدان فردوسی به سمت میدان شهدا آغاز می‌کند.
کیانوش کیامرز در حاشیه خروج دستگاه حفاری مکانیزه TBMدر ایستگاه خط 2 قطار شهری در میدان شهدا بیان کرد: دستگاه حفار شمالی از میدان طبرسی حرکت کرد و در مقصد اول قرار بود از میدان راه‌آهن خارج شود.
وی افزود: با توجه به اینکه دستگاه حفار جنوبی مسیر کمتری را طی کرده بود و در بخش شمالی زودتر از موعد مقرر به میدان راه‌آهن رسیدیم، تصمیم گرفته شد تا دستگاه TBMشمالی از میدان سعدی خارج شود.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در ادامه تصریح کرد: قسمتی که دستگاه TBM وارد میدان شهدا شد، سخت‌ترین قسمت حفاری بود چرا که برای عبور از زیر تالار شهر باید چهار ضلع ایستگاه را از نظر سازه آماده‌سازی می‌شد و اگر دستگاه 3 الی 4 سانتیمتر انحراف داشت موجب ریزش سقف و دیوار می‌شد که خداروشکر امروز دستگاه بدون هیچ انحرافی وارد ایستگاه میدان شهدا شد.
کیامرز گفت: در حال حاضر دستگاه حفار باید 450 متر دیگر از ایستگاه میدان شهدا تا میدان سعدی را طی کند.
به گفته وی، دستگاه حفار در ایستگاه میدان شهدا یک ماه و نیم توقف دارد تا کف‌سازی ایستگاه انجام شود سپس به سمت میدان سعدی حرکت می‌کند.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد تصریح کرد: دستگاه TBM بعد از حفاری مسیر در محل تلاقی خط 2 و 3 قطار شهری که در ابتدای دانشگاه 4 است، توقف دارد که تا پایان شهریور ماه به میدان سعدی خارج می‌شود.
کیامرز توضیح داد: پس از خروج دستگاه حفار از میدان سعدی، حفاری 14.5 کیلومتر خط 2 قطارشهری مشهد به اتمام می‌رسد.
وی در خصوص دستگاه TBM جنوبی ادامه داد: دستگاه حفار جنوبی در حال حاضر در میدان سعدی قرار دارد که ابتدای تیرماه بازسازی می‌شود.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: بازسازی این دستگاه یک ماه و نیم طول می‌کشد و برای حمل آن به شفت میدان فردوسی باید از جرثقیل‌های بالای 300 تن استفاده شود.
به گفته کیامرز اگر موارد قراردادی با قرارگاه خاتم الانبیاء قطعی شود تا اواخر آبان‌ماه جاری دستگاه حفاری، عملیات خود را از خط 3 قطار شهری در میدان فردوسی به سمت میدان شهدا آغاز می‌کند.
وی در خصوص فاز اول خط 3 قطار شهری مشهد تصریح کرد: فاز اول این خط 11 کیلومتر طول دارد که دارای 12 ایستگاه است.
وی ادامه داد: فاز اول خط 3 قطارشهری مشهد از میدان فردوسی آغاز و بعد از طی کردن میدان شهدا، حرم مطهر رضوی، میدان بسیج، پایانه مسافربری به سیدی خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد بیان کرد: دستگاه حفار دیگر نیز در صورت توافق با قرارگاه خاتم الانبیاء تا پایان سال جاری، حفاری خود را از میدان فردوسی به سمت قاسم‌آباد آغاز می‌کند.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

آخرین اخبار از طرح احیای بافت فرسوده آبکوه مشهد

 

مدیر اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه خبر داد:

سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی در طرح احیای بافت فرسوده آبکوه مشهدمدیر اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه از سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی بخش خصوصی در این طرح خبر داد.
حسین امجدیزدی با اعلام این خبر اظهار کرد: در ادامه جذب سرمایه‌گذاران در اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه مدیریت این طرح توانست تفاهم نامه‌ای با مبلغ 300 میلیارد تومان با شرکت جهان وابسته به بانک شهر، به امضا برساند.
وی گفت: این سرمایه‌گذاری از 4 بلوک تعیین شده در طرح بافت فرسوده آبکوه آغاز خواهد شد که مدیریت اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه، کار را مدیریت و خرید املاک و سرمایه‌گذاری به وسیله سرمایه‌گذار انجام می‌شود.
به گفته وی، این شرکت در تبریز و شیراز اقدامات قابل توجهی در نوسازی بافت‌های فرسوده انجام داده است.
مدیر اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه در بخش دیگری از سخنان خود از ورود یک سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در این طرح خبر داد و گفت: قرار است این سرمایه‌گذار در این طرح دو برج دوقلو ایجاد کند. این درحالی است که تفاهم‌نامه اولیه با این سرمایه‌گذار خارجی در حال انجام است.

احداث مجتمع درمانی در بافت فرسوده آبکوه
امجدیزدی در ادامه به ساخت مجتمع درمانی در این بافت خبر داد و ادامه داد: همچنین تفاهم نامه‌ای با سرمایه‌گذار جهت احداث یک مجتمع درمانی، خدمات پزشکی و فروش تجهیزات پزشکی به امضا رسیده است.
وی اضافه کرد: تاکنون 70 درصد املاک بلوک درمانی طرح نوسازی بافت آبکوه انجام شده است و مابقی آن نیز در اولویت خرید و تملک قرار دارد تا به زودی شاهد به زمین خوردن کلنگ احداث این مجتمع درمانی باشیم.
به گفته مدیر اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه، قرار است این مجتمع در مساحت یک هزار و 810 مترمربع و در 7 طبقه شامل ساختمان پزشکان، درمانگاه عمومی، کلینیک تخصصی، کالای طب و پارکینگ خواهد بود.

تحویل نخستین فاز از قرارگاه پلیس راهور در شهریور
امجدیزدی در ادامه به آخرین وضعیت انتقال پلیس راهور از میدان راهنمایی به اراضی نجفی واقع در سرافرازان اشاره کرد و گفت: اولین قسط پلیس راهور به مبلغ 320 میلیون تومان پرداخت شده و تاکنون عملیات تسطیح زمین جدید، تصویب نقشه‌های اجرایی و تامین اعتبار از سوی نیروی انتظامی جهت ساخت پلیس راهور جدید نیز انجام شده است.
به گفته وی، قرار است شهریور ماه نخستین فاز قرارگاه پلیس راهور تحویل شهرداری شود.

آماده سازی قطعات مسکونی ویژه اهالی بافت فرسوده آبکوه
مدیر اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه در بخش دیگری از سخنان خود از آماده سازی 5 قطعه 400 تا هزار متری جهت ساخت واحدهای مسکونی ویژه ساکنان در بافت فرسوده آبکوه خبر داد و افزود: این قطعات با اولویت فروش برای ساکنان در نظر گرفته شده است که در بلوک‌های مسکونی قرار دارد و شامل حاشیه خیابان آپادانا و داخل بافت فرسوده آبکوه می‌شود.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

تشریح چند پروژه شهرداری منطقه 10 مشهد

 

سرپرست شهرداری منطقه 10 مشهد خبر داد:

اختصاص 17 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های عمرانی منطقه در سال 94


سرپرست شهرداری منطقه 10 مشهد از اختصاص قریب به 17 میلیارد تومان برای پروژه‌های بزرگ سطح منطقه در سال 94 خبر داد.
سیدابراهیم علیزاده با بیان اینکه تلاش ما بر این است که امسال کلیه پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم، بیان کرد: تعداد پروژه‌های منطقه 10 مشهد در سال جاری، 48 مورد است که 7 میلیارد تومان اعتبار به حوزه فنی و عمران، 8 میلیارد تومان به حوزه فضای سبز، یک میلیارد تومان به حوزه فرهنگی، یک میلیارد تومان به حوزه ترافیک و 200 میلیون تومان به بخش خدمات شهری اختصاص پیدا کرده است.
وی ادامه داد: برای احداث و توسعه پارک حاشیه‌ای بولوار امام علی(ع) در شریعتی، 3 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، این پروژه به وسعت 2.7 هکتار و دارای 65 درصد پیشرفت فیزیکی است.
سرپرست شهرداری منطقه 10 مشهد هزینه کلی فاز یک پروژه پارک موضوعی دانش را 2 میلیارد تومان دانست و افزود: پیش‌بینی می‌شود که این پروژه تا دو ماه آینده به بهره‌برداری رسد.
علیزاده با اشاره به اینکه برای تکمیل و احداث فضای سبز شریعتی 58 ، یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: این پروژه با 1.8 هکتار مساحت از 75 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که پیش‌بینی می‌شود تا دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
وی ادامه داد: برای احداث و توسعه پارک خطی حاشیه بولوار امام علی (ع)، 2 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که اعتبار پیش‌بینی شده امسال آن برای تکمیل آن 900 میلیون تومان است.
وی خاطر نشان کرد: احداث این پارک خطی که چهار هکتار مساحت دارد، از سال 92 آغاز شده که هم اکنون از 90 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
سرپرست شهرداری منطقه 10 مشهد احداث و توسعه بوستان فاطمیه در انتهای فلاحی 38 را از دیگر پروژه اولویت‌دار منطقه عنوان کرد و گفت: برای این پروژه 2 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که اعتبار در نظر گرفته شده برای سال 94، 900 میلیون تومان است.
علیزاده اضافه کرد: این پروژه نیز با فضای سه هکتاری، ظرف چهار ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی 60 درصدی برخوردار است.
وی یادآور شد: احداث و توسعه پارک آزاده در فضای 2.5 هکتاری با پیشرفت فیزیکی 65 درصدی با اعتبار یک میلیارد و 100میلیون تومان در حال احداث است که پیش‌بینی می‌شود که این پروژه تا چهار ماه آینده به بهره‌برداری رسد.
وی بر ساماندهی ورودی شهر مشهد تاکید کرد و گفت: برای اجرای ریزپروژه‌های دیگر منطقه 10 مشهد نیز 3 میلیارد تومان در نظر گرفته شده ضمن اینکه 49 میلیارد تومان نیز اعتبار با پیگیری و حمایت شورای اسلامی شهر و شهردار برای ساماندهی ورودی شهر مشهد در محور آزادی در نظر گرفته شده است.
سرپرست شهرداری منطقه 10 مشهد در پایان اظهار داشت: 8 میلیارد تومان اعتبار نیز برای احداث و توسعه تقاطع غیرهمسطح شاهد بین جاده قدیم و جدید پیش بینی شده است.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

آغاز رسمی عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد

 

با حضور وزیر کشور؛

عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد آغاز شد


با حضور وزیر کشور، عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد آغاز شد.
همزمان با شب نیمه شعبان، عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور از میدان فردوسی این شهر آغاز شد.
خط 3 قطار شهری مشهد از بولوار امیریه در شهرک غرب آغاز و بعد از گذشت از میدان امام علی(ع) و میدان فردوسی به شهرک ابوذر متصل می‌شود.
خط 3 قطار شهری مشهد دارای 24 ایستگاه است که عملیات اجرایی فاز اول به صورت رسمی توسط وزیر کشور آغاز شد.
در این مراسم علاوه بر وزیر کشور، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، سید صولت مرتضوی شهردار مشهد، بنی هاشمی و کریمی نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای شورای شهر حضور داشتند.
فاز نخست خط 3 قطارشهری مشهد 11 کیلومتر طول دارد که در 10 ایستگاه تعریف شده است.
خط 3 قطارشهری مشهد 28 و نیم کیلومتر طول دارد و مرحله نخست این طرح 11 کیلومتر در مدت پنج سال به بهره‌‌برداری می‌رسد.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

بافت فرسوده آبکوه و عامل مشهد

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خاطر نشان کرد:

تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری برای بافت فرسوده عامل/ تملک 25 درصد از بافت فرسوده آبکوهمعاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با بیان اینکه بسته‌های سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده عامل تعریف می‌شود، گفت: 25 درصد از بافت فرسوده آبکوه تملک شده است.
محمدرضا حسین‌نژاد در خصو آخرین وضعیت بافت فرسوده عامل اظهار کرد: در خصوص بافت فرسوده عامل به صورت لکه‌های مجتمع تجاری در حال تملک املاک هستیم بدین معنا که همه قطعات خام تملک و بعد معبر تعریض شده و پروژه‌های سرمایه‌گذاری احداث می‌شوند.
وی افزود: افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده عامل هستند، شهرداری مشهد لکه‌های آزاد شده با پروانه را آماده واگذاری به بخش خصوص برای احیای بافت عامل در نظر گرفته است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تصریح کرد: در حال حاضر لکه‌هایی با وسعت مشخص برای احداث مجتمع‌های تجاری در بافت فرسوده عامل وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند برای اطلاع از بسته‌های سرمایه‌گذاری بافت عامل به مدیریت این بافت در همان محل مراجعه کنند.
حسین‌نژاد در ارتباط با بافت فرسوده آبکوه نیز گفت: در بافت آبکوه نیز با اقدام شهرداری برخی از قطعات کوچکتر به مردم همان منطقه واگذار می‌شود و 4 یا 5 خانواده می‌توانند یک مجتمع مسکونی را در بافت آبکوه احداث کنند. ما با این اقدام به دنبال آن بودیم که مردم این منطقه به سایر مناطق شهر کوچ نکنند.
وی اظهار کرد: در بافت فرسوده آبکوه ما شاهد پیشرفت 25 درصدی در بحث تملک قطعات هستیم و برخی از لکه‌ها نیز آزاد شده و برای ساکنان محل نیز پروانه برای احداث بنا صادر شده است.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌ مشهد

 

شهردار منطقه 11 مشهد خبر داد:

اتمام فاز اول پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌آباد تا دو ماه آینده


شهردار منطقه 11 مشهد گفت: فاز اول پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌آباد ظرف دو ماه آینده به اتمام خواهد رسید.
محمود برهانی گفت: بیشترین درخواست شهروندان امروز مربوط به پروژه پیادروسازی بولوار وکیل آباد و تغییر دسترسی بولوار جلال آل احمد به این بولوار وکیل‌آباد بود.
وی افزود: در حال حاضر این پروژه به صورت کامل اجرا نشده لذا شهروندان نسبت به اینکه ممکن است ایمنی سواره و پیاده در این پروژه به مشکل بخورد، نگرانی‌هایی داشتند.
شهردار منطقه 11 مشهد ادامه داد: اگر شهروندان صبور باشند تا پروژه به صورت کامل اجرا شود، دغدغه‌های موجود رفع خواهد شد.
وی در ادامه به اجرای پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل آباد اشاره کرد و در این خصوص گفت: پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌آباد طی دو فاز در حال انجام است.
برهانی گفت: فاز اول این پروژه که از ابتدای بولوار امامت تا تقاطع بولوار سید رضی ادامه دارد با اعتبار دو میلیارد و 300 میلیون تومان در حال انجام است که تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.
شهردار منطقه 11 مشهد در خصوص فاز دوم این پروژه نیز گفت: فاز دوم پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌آباد نیز در سال جاری آغاز خواهد شد که از حدفاصل بولوار سید رضی تا بولوار دانشجو ادامه دارد.
به گفته وی برای اجرای این فاز دو میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

آرامستان های بهشت رضوان و بهشت رضا(ع) مشهد

 

مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد :

افتتاح آرامستان بهشت رضوان در مرداد ماه سال جاری/ آرامستان بهشت رضا(ع) توسعه می‌یابدمدیرعامل سازمان‌ فردوس‌های شهرداری مشهد با بیان اینکه در آرامستان بهشت رضوان مشهد تا پایان مرداد ماه سال جاری افتتاح می‌شود، گفت: به دنبال آن هستیم تا آرامستان بهشت رضا(ع) 180 هکتار دیگر توسعه یابد.
به گفته وی، از شهریور ماه سال گذشته با دستور ویژه شهردار مشهد و شورای چهارم احداث آرامستان بهشت رضوان واقع در جاده کلات سرعت بیشتری گرفته و در سال گذشته 4 میلیارد و 100 میلیون تومان برای این آرامستان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه وسعت آرامستان رضوان نیز برابر با آرامستان بهشت رضا(ع) است، افزود: در حال حاضر امکان دفن در آرامستان رضوان وجود دارد اما ما به دنبال آن هستیم که این آرامستان با امکانات کامل تا پایان مرداد ماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل سازمان‌ فردوس‌های شهرداری مشهد در خصوص توسعه آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد نیز بیان داشت: در قسمت شرقی این آرامستان زمینی متعلق به آستان قدس رضوی وجود دارد که وسعت آن برابر با وسعت فعلی بهشت رضا(ع) یعنی 180 هکتار است. اقدامات خرید این زمین انجام شده و در حال پیگیری اعتبار بودجه‌ای آن هستیم.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

تجهیزات جدید آتش‌نشانی مشهد

 

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد:

ورود تجهیزات جدید آتش‌نشانی به مشهد
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: تجهیزات جدید آتش‌نشانی برای ساختمان‌های بلندمرتبه بالای 70 متر وارد شهر مشهد شد.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در ارتباط با خرید تجهیزات جدید در آتش‌نشانی شهرداری مشهد نیز گفت: خوشبختانه در سال جدید چند دستگاه جدید را وارد کردیم که این دستگاه‌ها برای نخستین بار در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
کاظمی ادامه داد: این تجهیزات برای ساختمان‌های بلندمرتبه بالای 70 متر قابلیت عملکرد دارند که تا یک ماه آینده به بهره‌برداری رسمی خواهد رسید.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

پروژه آرمان مشهد

 

شهردار مشهد در بازدید از پروژه آرمان تاکید کرد؛

کمک به توسعه و تقویت فرهنگ زیارت با استفاده از تجمیع سرمایه‌های خرد مردمی


شهردار مشهد گفت: با تبدیل سرمایه‌های خرد مردمی به دریای سرمایه‌ها باید در جهت توسعه و تقویت فرهنگ زیارت گام برداشته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در بازدید از پروژه تجاری، مسکونی و اقامتی آرمان اظهار داشت: این بازدید با هدف خدا قوت به دست‌اندرکاران و سرمایه‌گذارن و تشکر از نوآوری‌‌های صورت گرفته در این پروژه است.
شهردار مشهد با اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران جهت مشارکت در پروژه‌های شهرداری مشهد تصریح کرد: باید افراد مستعد بتوانند سرمایه‌های کوچک مردم را تبدیل به دریای سرمایه‌ها کنند و موجب شکوفایی و اعتلای ایران اسلامی و توسعه و تقویت فرهنگ زیارت شوند.
مرتضوی افزود : این پروژه یکی از مجتمع‌هایی است که توانسته در نزدیکی حرم مطهر مجموعه کاملی از امکانات اقامتی، مسکونی و تجاری را در محیطی زیبا برای زائران و مجاوران فراهم سازد.
لازم به ذکر است، مجتمع تجاری، اقامتی و مسکونی ارمان در زمینی به مساحت 10 هزار و 553 متر مربع و با زیربنای 92 هزار متر مربع احداث شده است که سهم مشارکت شهرداری در این پروژه طی سال‌های گذشته به سرمایه‌گذار واگذار گردیده بود.
این پروژه در 13 طبقه دارای 363 واحد تجاری، 296 واحد هتلی و 122 واحد مسکونی می‌باشد که تونل انرژی نیز در پیاده‌رو مقابل این مجتمع به طول 95 کیلومتر جهت جلوگیری از کنده‌کاری‌ها در آینده اجرا شده است.
همچنین این مجتمع دارای 429 جای پارک، 25 دستگاه آسانسور، 12 دستگاه پله برقی، سه هزار و 50 متر مربع باغ بام و 80 پانل خورشیدی با توان تولید 17 کیلووات ساعت برق می‌باشد که با 750 هزار و نفر روز کار پرسنل و با تجمیع 56 پلاک ثبتی بافت فرسوده احداث شده است.


ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

طرح اتصال طبرسی شمالی به رسالت شمالی در مشهد

 

شهردار منطقه 3 مشهد در نشست مردمی عنوان کرد:

طرح اتصال طبرسی شمالی به رسالت شمالی در مرحله جذب سرمایه‌گذار


شهردار منطقه 3 مشهد در خصوص تسطیح و بهسازی اراضی رها شده بین انتهای طبرسی شمالی 14 تا 22 گفت: طرح جامعی برای اتصال طبرسی شمالی به رسالت شمالی در دست اقدام است که مطالعات اولیه‌ آن پایان یافته و در حال رایزنی برای جذب سرمایه‌گذار هستیم؛ این طرح شاه‌راهی است که دو معبر پرتردد و پر ترافیک شهر را به هم متصل می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: اجرایی کردن این طرح در این محله یک انقلاب بزرگ اقتصادی، اجتماعی و خدماتی برای شهروندان آن در پی خواهد داشت که می‌تواند سیمای شهری این محدوده را که از آن به عنوان حاشیه شهر یاد می‌شود با یک دگرگونی بنیادین و زیربنایی روبرو سازد.
یوسف‌زاده در خصوص نخاله‌های ساختمانی دپو شده در برخی نقاط آن گفت: اگر ما در این محدوده اجازه ساخت و ساز نمی‌دهیم یا حتی این ریسک را نمی‌پذیریم که نخاله‌های ساختمانی برخی نقاط آن را جمع‌آوری کنیم صرفاً به این دلیل است که فضایی برای سوء‌استفاده برخی افراد سودجو ایجاد نکنیم که فرصتی برای ساخت و سازهای شبانه به دست آورند و یا اخلالی در راه‌اندازی این پروژه ایجاد شود.
شهردار منطقه 3 مشهد در خصوص آسفالت امتداد طبرسی شمالی 22 نیز گفت: امتداد آسفالت نیز در همین دایره قرار دارد و بیم آن می‌رود که آسفالت ادامه آن تا محدوده کال دیش دیش ایجاد توقع و خطر ساخت و سازهای بی‌ضابطه و بی‌مجوز را گسترش دهد؛ از این رو اقدامی که در حال حاضر می‌توان انجام داد مسطح ساختن آن است که این امر را به زودی انجام خواهیم داد.ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نما

پیشرفت پروژه های مجموعه کوهسنگی مشهد

 

مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد خبر داد:

پیشرفت 75 درصدی محوطه بازی کودکان در پروژه کوهسنگی
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد از پیشرفت 80 درصدی محوطه بازی کودکان خبر داد.
سید محمود ریحانی با بیان این مطلب اظهار کرد: محوطه بازی کودکان هم‌اکنون با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در فضایی به مساحت 10هزار مترمربع در دست احداث است و این محوطه در سایت جنوبی پروژه کوهسنگی واقع شده است.
وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود مراحل اجرای عملیات احداث این پروژه تا مهرماه جاری به اتمام برسد، افزود: پروژه سایت جنوب غربی کوهسنگی شامل دریاچه، حوض بالا و چند مجموعه بازی کودکان است.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد در ادامه بیان کرد: مجموعه بازی کودکان شامل آموزش ترافیک، آشنایی با کتاب، راز سبز و استخر کودکان بوده که تکمیل شده است و مجموعه آشنایی با ماشین‌آلات، محوطه وسایل بازی کودکان، سکوی نمایش و بخش تفریحی کوهستان در دست احداث است.
ریحانی اضافه کرد: همچنین نمازخانه و سرویس بهداشتی، گرادیان یا سکوی تماشاچیان و تلمبه‌خانه اصلی نیز در دست احداث است.
وی ادامه داد: البته ساخت رستوران غذاهای دریایی در فضایی به مساحت 800 مترمربع در 3 طبقه در مرحله اسکلت‌بندی است و انتظار می‌رود روند احداث این رستوران که در مجاورت دریاچه اصلی کوهسنگی واقع شده، تا پایان سال جاری به طول بیانجامد.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد در خصوص پیشرفت پروژه ضلع شرقی بوستان کوهسنگی نیز بیان کرد: این بخش نیز شامل رمپ اتصالی است که از خانه هنرمندان شروع شده و به منابع آب ختم می‌شود و در اطراف کوه واقع شده است.
ریحانی پیشرفت ضلع شرقی پروژه را نیز 50 درصد عنوان کرد و گفت: بخش شرقی شامل 3 پلکان است که روند احداث نیمی از پلکان شماره یک به اتمام رسیده و ساخت پلکان 2 و 3 پروژه به تازگی آغاز شده است و انتظار می‌رود تا سال 95 تکمیل شود.
وی افزود: مجموعه برکه، فضای آلاچیق و محوطه اطراف خانه هنرمندان تا مرداده ماه جاری به اتمام می‌رسد.

ارسال این مطلب به سایت كلوب : ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
ارسال این مطلب به سایت فیس نما: محبوب کن - فیس نماپروژه های مشارکتی سال 94 شهرداری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
نصب اولین دوربین ترافیکی با قابلیت دریافت اطلاعات 4 مسیر به طور همزمان در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
بهره برداری از 4 پروژه شهری در مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
راه‌اندازی آزمایشی توسعه خط یک قطار شهری مشهد پنجشنبه 25 تیر 1394
خبری از خط 2 قطار شهری مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
گزارشی از پیشرفت احداث 10 مجتمع صنفی برای کاهش مزاحمت‌های شغلی در مشهد یکشنبه 7 تیر 1394
پیشرفت پروژه فاز سه بوستان بهار مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
افتتاح مسجد و حسینیه یزدی آباد در طرح میدان شهدای مشهد سه شنبه 2 تیر 1394
قطار شهری مشهد و اطلاعاتی از زبان شهردار و مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آخرین اخبار از طرح احیای بافت فرسوده آبکوه مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
تشریح چند پروژه شهرداری منطقه 10 مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
آغاز رسمی عملیات اجرایی خط 3 قطار شهری مشهد سه شنبه 19 خرداد 1394
بافت فرسوده آبکوه و عامل مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
پروژه پیاده‌روسازی بولوار وکیل‌ مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
آرامستان های بهشت رضوان و بهشت رضا(ع) مشهد یکشنبه 17 خرداد 1394
لیست آخرین پستها
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic